FERIE W SZKOLE

 

DATA GODZINY RODZAJ ZAJĘĆ
16.01.2017 R.

(PONIEDZIAŁEK)

12.00-15.00 EKOZABAWY DLA MAŁYCH I DUŻYCH – ZAJĘCIA TWÓRCZE Z WYKORZYSTANIEM MATERIAŁÓW RECYKLINGOWYCH

(M. KOGUC, E. KUŚMIDERSKA, J. NIEŚCIUR)

17.01.2016 R.

(WTOREK)

12.00-15.00 TURNIEJ SPORTOWY

(A. DZIADOSZ, B. SOKÓŁ-RUGAŁA)

18.01.2017 R.

(ŚRODA)

12.00-15.00 WARSZTATY ARTYSTYCZNE – ZAJĘCIA

Z PAPIEROPLASTYKI

(E. BOŚ, J. PASZTALENIEC)

19.01.2017 R.

(CZWARTEK)

12.00-15.00 TURNIEJ SZACHOWY (WARCABOWY)

(E. KĘDZIORA, A. DZIADOSZ)

20.01.2017 R.

(PIĄTEK)

12.00-15.00 FERIE W BIBLIOTECE – KONKURSY

LITERACKO-PLASTYCZNE

(A. SZWEDO, A. BREŚ)

 

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CZASIE FERII:

16.01.2017 R. – 20.01.2017 R. W GODZ. 12.00-15.00

SZKOLNY OPŁATEK

W dniu 21 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na wspólnym opłatku. Uczniowie z wszystkich klas pod kierunkiem p. Ewy Boś i ks. Eugeniusza Ziajko, przygotowali montaż słowno – muzyczny o Bożym Narodzeniu, podczas którego do śpiewania kolęd włączyli się wszyscy uczestnicy spotkania. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń wprowadziło obecnych w świąteczny nastrój.

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA…

W dniu 15 grudnia br. odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski o tematyce bożonarodzeniowej. Udział w konkursie wzięło 29 uczniów z klas I – III i IV – VI. Jury w składzie panie: dyrektor Anna Skóra, Anna Szwedo, Elżbieta Kuśmiderska przyznała nagrody w dwóch kategoriach.

Klasy I – III :
I miejsce – Zofia O. z kl. III

II miejsce – Jagoda L. z kl. III

III miejsce – Maja K. z kl. III

Klasy IV – VI:

I miejsce – Wiktoria Wieczorek – kl. IV

II miejsce – Natalia W. –kl. IV

Natalia N. – kl. IV

III miejsce – Karolina B. kl. VI

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne świąteczne upominki.

PIECZENIE PIERNICZKÓW

W okresie przedświątecznym wszyscy robią wszystko, aby dużo wcześniej poczuć atmosferę świąt. Uczniowie  klasy III wraz z rodzicami i wychowawczynią E.Nowak, w dniu 12 grudnia 2016 r. spędzili miły czas  na wspólnym pieczeniu świątecznych pierniczków. Zabawa w cukierników wszystkim przypadła do gustu. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy wykazali się wielkim zaangażowaniem. Piękne kształty pierniczkowych postaci i  figur  zostały ozdobione kolorowymi wzorami  a potem zawisły na świątecznej klasowej choince.

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Dnia 9 grudnia 2016 r.   klasa I uczestniczyła w warsztatach ozdób świątecznych. Dzieci wraz z mamami tworzyły małe dzieła sztuki. Styropianowe bombki ozdabiały wstążkami i  cekinami pod fachowym okiem pani Anny Kozyry. Dziękuję również pani Agnieszce Wieleba za współorganizację zajęć i przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników warsztatów.

Wychowawca klasy:  Agata Dziadosz

GALA WRĘCZENIA STYPENDIÓW

9 grudnia 2016 r. w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się Gala wręczenia stypendiów w ramach programów stypendialnych „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016 – 2017” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2016 – 2019” realizowanych przez Województwo Lubelskie. W gronie najlepszych uczniów w województwie biorących udział w programie stypendialnym „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016 – 2017”znalazał się uczennica klasy III gimnazjum Barbara Duda. Basia wraz z Panią Dyrektor Anną Skóra wzięła udział w Gali. Stypendystka odebrała z rąk Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Krzysztofa Grabczuka gratulacje i dyplom. Pan Marszałek wręczył także dyplom uznania Pani Dyrektor składając jednocześnie podziękowanie dla Grona Pedagogicznego za starania włożone w wychowanie i edukację naszych uczniów.

ZAWODY W TENISIE DRUŻYNOWYM

W dniu 9 grudnia br. w Blinowie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach drużynowych w tenisie stołowym. Obie nasze drużyny stanęły na podium zajmując I miejsce w kategorii – dziewczęta z gimnazjum oraz II miejsce w kategorii chłopcy z klas IV – VI. Gratulujemy.

 

WYJAZD DO TEATRU

W dniu 2 grudnia br. przedszkolaki i uczniowie klas I – III obejrzeli w Janowskim Ośrodku Kultury spektakl pt. „ Przygody Kogla i Mogla” w wykonaniu teatru Quadro. Zaś uczniowie gimnazjum obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Zamknięta spirala”.