AKTUALNOŚCI ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

nag

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Archiwum roku szkolnego 2012/2013
    Strona główna Aktualności Huta Józefów Przedszkole Projekty uczn

 

 

 

     
     
     
 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

27 czerwca rok szkolny 2013/2014 dobiegł końca. Mszą Św. uczniowie, nauczyciele i rodzice podziękowali Opatrzności Bożej za czas jaki przyszło nam razem spędzić. Następnie w szkole Pani Dyrektor Anna Skóra dokonała posumowania, złożyła podziękowania uczniom, nauczycielom i rodzicom. Najważniejszym momentem było rozdanie nagród, dyplomów za osiągnięcia dla uczniów, którzy się wyróżnili w nauce lub sporcie. W klasach wychowawcy rozdali świadectwa. Uczniowie klas trzecich spotkali się na świetlicy gdzie rodzice przygotowali dla nich poczęstunek. Galeria

konic roku
polonez
 

Wycieczka do Jaskini Raj

W dniu 17 czerwca 2014 r. grupa uczniów z klas IV-VI oraz gimnazjum wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Jaskini Raj.

 
 

Zakręcona akcja zakończona

W dniu 16 czerwca zakończyliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. Najwięcej nakrętek w ciągu roku zebrał uczeń kl. III a Sławomir S. – 20 kg oraz uczeń z kl. III b – 17,75 kg – Adam K. Gratulujemy
 
 

Słoneczna bajka”

W dniu 13 czerwca br. przed najmłodszą publicznością wystąpił Związek Rencistów, Emerytów i Inwalidów z Janowa Lubelskiego, który zaprezentował bajkę pt.” Słoneczna bajka”.  Występ ten bardzo spodobał się uczniom i zaskoczył niejednego widza. Aktorzy pokazali, że w każdym wieku można dobrze się bawić i  w sposób pożyteczny spędzać czas. Inne zdjęcia

występy
 

„Cecylion 2014”

W dniu 11 czerwca br. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Pieśni Religijnej, Harcerskiej i Patriotycznej w Stróży.  Uczennica klasy I gimnazjum Alicja R. zajęła II miejsce w kategorii soliści. Gratulujemy. Zdjęcia

cecylion
 

Dzień otwarty w klasie I

W dniu 11 czerwca 2014 r. odbyły się zajęcia z edukacji wczesnoszkolnej dla przedszkolaków. Maluchy mogły przez moment popracować jak uczniowie, zasiąść w ławkach. Była to namiastka tego co czeka ich od września, gdy przyjdą tu się uczyć.
zajęcia otwarte
 

Pasowanie na czytelnika

Tradycją naszej szkoły stało się pasowanie na czytelnika najmłodszych uczniów. Uroczystość ta odbyła się 10 czerwca br. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się uczniowie klasy V, którzy wraz z paniami z biblioteki przygotowały inscenizację pt. „O dzielnym szewczyku Skubie” i wiele konkursów. Następnie głos zabrała pani  z  Biblioteki Gminnej z Polichny zachęcając do korzystania  ze zbiorów bibliotecznych. Potem pani dyrektor pasowała pierwszaków na czytelników i   wręczyła im pamiątkowe książeczki. Inne zdjęcia

pasowanie na czytelnika
 

Spotkanie z teatrem

W dniu 6 czerwca uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki mieli możliwość obejrzeć spektakl kukiełkowy pt.”Przygody Janka i czarownicy”. Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci oraz możliwość zapoznania się z nową formą teatralną. Inne zdjęcia

teatr kukiełkowy
 

Festyn rodzinny  

Tradycyjnie już od lat zorganizowany został festyn rodzinny. W Dniu Dziecka wszyscy uczniowie wraz z rodzicami spotkali się na festynie. Na początku pani dyrektor  przedstawiła zgromadzonym najważniejsze osiągnięcia uczniów w mijającym roku szkolnym.  Następnie  najmłodsi uczniowie z przedszkola i klas I –III zaprezentowali występ taneczno – wokalny dedykowany rodzicom z okazji Dnia Matki i Ojca. Potem przed publicznością wystąpili uczniowie z klasy V z inscenizacją o zdrowym odżywianiu pt..: ”Dbajmy o zdrowie” ,a także     uczniowie z klasy I gimnazjum z występem pt.: ”Starożytna Grecja i Rzym w krzywym zwierciadle”. Na koniec przyszedł czas na  zabawy sportowe, konkursy plastyczne oraz wyczekiwany przez wszystkich Bieg pokoleń i mecz piłki nożnej. Dodatkowo można było: wykonać rysunek  na folii, pomalować twarz, pobawić  się na placu zabaw i małym boisku, wziąć udział w loterii fantowej.  Nie zabrakło również pysznego poczęstunku. Cała impreza przebiegała przy muzyce rozrywkowej w wykonaniu zespołu „Mayvon. Galeria

festyn
festyn
 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi

Dnia 27 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z naszą absolwentką panią Anną Fodor obecnie zamieszkałą w Paryżu – pracownikiem firmy kosmetycznej L’oreal. Przedstawiła uczniom przebieg swojej kariery zawodowej.

 
 

Wycieczka do Kazimierza i Nałęczowa

W dniu  23 maja grupa uczniów z klasy I wraz z przedszkolakami udała się na wycieczkę do Kazimierza, Nałęczowa i Wojciechowa. W programie wyjazdu było zwiedzanie Kazimierza, wizyta w nałęczowskim parku i palmiarni oraz spotkanie z kowalem w Wojciechowie. Mali turyści, bogaci w nowe doświadczenia, szczęśliwie wrócili do domów.

 
 

Wycieczka do Krakowa

Jak co roku w maju uczniowie klasy II szkoły podstawowej wraz z rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Podczas wyjazdu zwiedzili: Wawel, muzeum katedralne, Sukiennice, Stare Miasto, Barbakan, smoczą jamę. W południe odsłuchali hejnał z Kościoła Mariackiego oraz przespacerowali się po krakowskich plantach. W drodze powrotnej odwiedzili sanktuarium w Łagiewnikach. Była to niezwykła lekcja historii i świadectwo wiary. Galeria

Kraków
 

10 lecie Unii Europejskiej

Uczniowie klasy I gimnazjum przygotowali montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną z okazji 10 – lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością ciekawostki na temat krajów europejskich. Były to niezwykłe lekcje historii i geografii, które na długo pozostaną w pamięci zebranych. Nad przebiegiem apelu czuwała wychowawczyni p. Ewa C. Inne zdjęcia

Konkurs o UE
 

Laureat Konkursu Przedmiotowego

W dniu 14 maja br. w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie tytułu Laureata Konkursu
z Przyrody przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nagrodę dla uczennicy  Barbary D. z  klasy VI odebrała p. dyrektor Anna Skóra. Gratulujemy.

 
 

Konkurs biblijny

W dniu 14 maja 2014r. po raz kolejny odbył się Dekanalny Konkurs Biblijny w Modliborzycach. Nasza szkołę reprezentowały cztery uczennice. Najlepszy wynik i I miejsce w kategorii szkół podstawowych osiągnęła uczennica klasy VI - Barbara D.  Zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego, który odbędzie się w Sandomierzu. Gratulujemy.

 
 

Gminne Igrzyska w mini piłce nożnej

Uczniowie ze szkoły podstawowej w dniu 14 maja br. wzięli udział w rozgrywkach sportowych, które odbyły się w Polichnie. Dla naszej szkoły wywalczyli następujące miejsca:

w kategorii dziewcząt – II miejsce

w kategorii chłopców – III miejsce.  Gratulujemy.

 
 

Spotkanie ze sztuką

W dniu 7 maja 2014 r. uczniowie klas 0-III obejrzeli w CKiP w Kraśniku sztukę pt. „Jaś i Małgosia”. Klasy gimnazjalne podziwiały spektakl pt. „Samotni w tłumie”.  Wszystkim uczestnikom wyjazdu oba występy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia bardzo się podobały. Gimnazjaliści zaś zachwyceni byli warsztatami zorganizowanymi przez artystów, które odbyły się po spektaklu.

w teatrze
 

Dzień Jana Pawła II

5 maja w szkole zorganizowany został Dzień Jana Pawła II  połączony z obchodami Jego Kanonizacji.  Podczas wspólnego spotkania uczniowie z wielkim zapałem prezentowali przygotowane przez siebie wiersze o Janie Pawle II lub Jego autorstwa. Śpiewali utwory poświęcone naszemu Papieżowi. Występom uczniów towarzyszyła prezentacja multimedialna o naszym rodaku przygotowana przez gimnazjalistów. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny, na który wpłynęło wiele prac (oto niektóre). Chętni uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie wiedzy. Nad właściwym przebiegiem obchodów czuwały panie Anna Sz. i Monika K. To nietypowe spotkanie bardzo podobało się licznie zebranym uczniom i gronu pedagogicznemu. Galeria.
Występy
konkurs plastyczny
 

Gimnazjada

W dniu 30  kwietnia br. w Trzydniku Dużym odbyła się gimnazjada w piłce nożnej. Chłopcy z gimnazjum zajęli III miejsce. Gratulacje.

 
 

Warsztaty z doradztwa zawodowego

W dniach 28 i 30 kwietnia w szkole odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego, które przeprowadził pan dyrektor PPP w Kraśniku. Zajęcia te jak co roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów.

doradztwo zawodowe
 

 Egzaminy gimnazjalne

W dniach 23 - 25 kwietnia gimnazjaliści zmierzyli się z  egzaminem kończącym kolejny etap w szkole. Do egzaminu przystąpiło 30 uczniów. W pierwszym dniu uczniowie rozwiązywali testy humanistyczne, drugiego matematyczno – przyrodnicze, zaś ostatni dzień to zmagania językowe (z językiem angielskim i niemieckim).

klasa 3
klasa 3 B
 

Mistrzostwa gminy w piłce nożnej

W dniu 11 kwietnia 2014r. w Potoku Stany  odbyły się mistrzostwa gminy w piłce nożnej dziewcząt i chłopców z gimnazjum.  Nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na podium zajmując  I miejsce w kategorii chłopców i III miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulacje.

 
 

XVII  Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 10 kwietnia br. odbył się konkurs biblijny. Udział  wzięli uczniowie z klas IV –III gimnazjum. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:
w kategorii szkoła podstawowa: Barbara D. z  kl. VI i Agnieszka D. z kl. IV,
w kategorii klas gimnazjalnych: Agnieszka Ś. z kl. III a  gimnazjum oraz Justyna W. z kl. I gimnazjum. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.
 
 

Sprawdzian szóstoklasistów
W dniu 1 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy VI zmierzyli się z  pierwszym ważnym w ich życiu sprawdzianem, który kontrolował wiedzę ucznia oraz ich umiejętności. Oceni on w jakim stopniu szóstoklasiści opanowali czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce oraz liczenie.

po sprawdzianie
 

Wiosenna poezja dziecięca

W dniu 28 marca br. w szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski. W zmaganiach językowych udział wzięły przedszkolaki oraz uczeń klasy I. Dzieci zaprezentowały wiersze o wiośnie występując w samodzielnie wykonanych strojach stosownych do pory roku. Jury zwróciło szczególną uwagę na piękną interpretację wierszy.
konkurs recytatorski
 

Turniej wiedzy pożarniczej

W dniu 21 marca br. odbył się w Kraśniku turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentował Łukasz R. - uczeń kl. II gimnazjum zdobywając VI miejsce. Gratulujemy
konkurs strażacki
 

Dni otwarte

W dniu 21 marca uczniowie klas III gimnazjum wraz z opiekunami wzięli udział w „Dniach otwartych” organizowanych przez janowskie szkoły ponadgimnazjalne. Spotkanie z uczniami ze starszych klas i promocja szkół pozwoli naszym gimnazjalistom w niedługiej przyszłości wybrać dalszą ścieżkę kształcenia
 
 

Pierwszy dzień wiosny

Tradycyjnie w każdej szkole organizowane są w tym dniu różne konkursy, zawody i zabawy. W tym roku nad całym przebiegiem szkolnej imprezy czuwały uczennice z klasy II b gimnazjum, które przygotowały dla wszystkich niezwykłe atrakcje. Na początek chętni uczniowie z klas III – II gimnazjum zmierzyli się w konkursie kulinarnym „Master Chef” na najpiękniejszą wiosenną kanapkę. Po zmaganiach kulinarnych przyszedł czas na rozrywkę. Powołane jury oceniało „żywe Marzanny”. Trudno było wybrać najlepszą, więc wszystkie zdobyły I miejsce. Największa atrakcją okazały się jednak występy karaoke w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Po zmaganiach muzycznych rozegrany został mecz piłki nożnej. Najmłodsi zaś uczniowie naszej szkoły wybrali się kolorowym korowodem z Marzanną na wiosenny spacer po okolicy. Galeria
kanapki
marzanna
 

Dni otwarte w przedszkolu

W dniu 19 marca w przedszkolu odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola z Brzozówki. Maluchom bardzo podobał się pobyt w naszej placówce i z niecierpliwością czekać będą na wrzesień, gdy znów przyjdą do naszej szkoły. Galeria
dni otwarte
 

Warsztaty edukacyjne

W dniu 17 marca 2014 r. odbyły się warsztaty na temat  „Techniki efektywnego uczenia się” prowadzone przez Niepubliczną Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną. W zajęciach udział wzięli uczniowie klas III – VI. Warsztaty bardzo podobały się uczniom. Galeria

warsztaty
 

XI Gminny Konkurs Ortograficzny

Już po raz jedenasty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii klas II i III szkół podstawowych.  W potyczkach ortograficznych udział wzięło 24 osoby z czterech szkół z trenu gminy Szastarka. Uczennica klasy II – Wiktoria W. zajęła III miejsce. Gratulujemy. Galeria
konkurs
 

Spotkanie z teatrem

W dniu 11 marca 2014 roku uczniowie klas 0-III mieli możliwość obejrzeć spektakl w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. „Bajka o dzielnym Szewczyku Dratewce”. Również starsi uczniowie z podstawówki podziwiali artystów w sztuce pt. „Przygody Stasia i Nel”. Oba występy bardzo spodobały się widzom. Inne zdjęcia
w teatre
 

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 3 marca 2014 r. p. Eugeniusz P. wraz z uczniami z klasy III a  przygotowali  krótki apel z okazji Dnia  Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W dniu 4 marca 2014 r. trzy uczennice gimnazjum wzięły udział w I Powiatowym Konkursie Historycznym „Żołnierze Wyklęci” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum nr 1                        w Kraśniku. Inne zdjęcia

pamięci żołnierzy
 

Turniej wiedzy pożarniczej
Dnia 26 lutego br. w Blinowie odbył się turniej wiedzy pożarniczej na szczeblu gminnym. Naszą szkołę reprezentowali 3 uczniowie z klasy II b. Najlepszy wynik osiągnął Łukasz R. zajmując II miejsce w gminie. Będzie nas reprezentował w kolejnym etapie, który odbędzie się w Kraśniku. Gratulujemy. Inne zdjęcia

turniej pożarowy
 

Wojewódzki konkurs przedmiotowy z przyrody

W dniu  24 lutego 2014r. odbył się ostatni etap konkursu przedmiotowego zorganizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Uczennica z klasy VI -  Barbara D. zdobyła tytuł laureata. Gratulujemy
 
 

Konkurs języka angielskiego

W dniu 21 lutego br. w Kraśniku odbył się powiatowy konkurs języka angielskiego „Come Górka”. Szkołę reprezentowały 3 uczennice z klas II gimnazjum.  

 
 

„Śladami wielkich odkryć”

Grupa Zaelektryzowani zaprezentowała w dniu 21 lutego br. naszym uczniom niecodzienną lekcję przyrody. Widzowie mogli podziwiać niezwykłe eksperymenty chemiczne, kolekcję magicznych rekwizytów oraz wziąć udział w konkursie wiedzy. To niezwykłe spotkanie bardzo podobało się zwłaszcza najmłodszej widowni.

 
 

Walentynki

W dniu 13 lutego br. odbyła się Dyskoteka Walentynowa. Specjalnie na ten szczególny dzień w roku  szkołę udekorowano czerwonymi serduszkami, a na korytarzu pojawiła się skrzyneczka pocztowa na walentynkowe liściki.

walentynki
 

„Bezpieczna zima 2014”

Z wielkim zapałem uczniowie klas I- III szkoły podstawowej przystąpili do konkursu plastycznego ogłoszonego przez KPP w Kraśniku. Na konkurs wpłynęło 15 prac, zaś do dalszego etapu przekazano 7. Wszystkim autorom prac gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

konkurs zimowy
 

Konkurs historyczny

W dniu 7 lutego w szkole odbył się powiatowy konkurs historyczny pod hasłem: „ Żołnierze wyklęci”. Udział w konkursie wzięło 20 uczniów z gimnazjum. Do dalszego etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie: Jadwiga Sz. i Kinga S. z klasy IIa oraz Dominika K. z klasy IIIa. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie.

konkurs historyczny
 

LA DOLCE VITA

W dniu 4 lutego br. odbył się spektakl profilaktyczny  nt. uzależnień dla uczniów klas IV – VI oraz gimnazjum.  Grupa aktorów z teatru  „Moralitet” z Krakowa w bardzo ciekawy sposób   przedstawiła uczniom, jak łatwo  można ulec różnego typu uzależnieniom. Szczególne wskazówki zostały skierowane dla wychowawców, aby chronili młodzież przed iluzją łatwego szczęścia, które często prowadzi do utraty kontaktu z otaczającą rzeczywistością. Spektakl bardzo przypadł do gustu całej widowni.

przedstawienie
przedstawienie
 

„O Unii wiemy prawie wszystko”

W styczniu chętni uczniowie z gimnazjum przystąpili do konkursu na temat wiedzy o wykorzystaniu środków europejskich w regionie.  Najlepsze wyniki osiągnęły uczennice: Agnieszka Ś. z kl. IIIa, Jadwiga Sz. z kl. IIa oraz  Natalia K.  kl. II b. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

konkurs
 

Zabawa choinkowa

W dniu 18 stycznia 2014 r. tradycyjnie odbyła się zabawa choinkowa połączona ze spotkaniem z Mikołajem. Podczas pierwszej części, która przeznaczona została dla najmłodszych, można było obejrzeć „Jasełka” w wykonaniu klas 0-III. Klasy IV-VI przygotowały dla zebranych spektakl pt.” W drodze do Betlejem”. Po występach artystów przyszła pora na zabawę, którą uświetnił występ zespołu muzycznego „Mayvon”. Inne zdjęcia
choinka szkolna
 

Gminne Igrzyska w drużynowym  tenisie stołowym

W dniu 16 stycznia br. odbyły się w Blinowie gminne drużynowe igrzyska w tenisie stołowym. Nasi uczniowie zajęli II miejsce. Gratulujemy.
 
 

Wyjazd na lodowisko

W dniu 15 stycznia br. grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Lublina. W programie wyjazdu było lodowisko oraz projekcja filmu w kinie. Uczniowie bardzo dobrze radzili sobie na lodzie. Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich uczestników oraz niezapomniana lekcja wychowania fizycznego. Szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu. Galeria
Na lodowisku
 

Nasi  wolontariusze

Dnia 12 stycznia 2014r. już  po raz 22 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem „ Na ratunek ”, a pieniądze zostaną przekazane na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów  geriatrycznych. W tym roku pieniądze  na rzecz WOŚP zbierały również uczennice naszej szkoły: Agnieszka D., Marcelina L., Kamila M., Diana Z., Natalia S. z klasy IIIb oraz Dominika S. z kl. IIIa .
Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zajęły się zbiórką pieniędzy na terenie szkoły
i okolic. Dziewczęta zebrały w sumie 782,91 zł.  Gratulujemy !!!

 
 

Spotkanie z ornitologiem

W dniu 10 stycznia br. odbyło się spotkanie z ornitologiem. Podczas zajęć przekazał uczniom wiele ciekawych informacji o życiu ptaków. Najmłodsi poszerzyli swoją wiedzę na temat opieki nad ptakami zimą. Dla uczestników to spotkanie było niezwykłą lekcją przyrody, a jednocześnie spotkaniem z człowiekiem z niezwykłą pasją
Spotkanie z ornitologiem
 

Kolędnicy

Z inicjatywy ks. J. Gaika w dniu 9 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie z kolędnikami. W krótkiej scence uczniowie przypomnieli społeczności szkolnej zanikający zwyczaj spotkań z kolędnikami. Wszystkim bardzo spodobał się pomysł i stroje kolędników.

 
 

Bałtów 2014
W dniu 8 stycznia 2014 r. przedszkolaki razem z rodzicami oraz kilku uczniów z klasy I uczestniczyli w wycieczce do  Bałtowa. Dzieci zwiedziły: Zwierzyniec, Chatkę św. Mikołaja, Pałac Królowej Śniegu, Krainę Koni, Bajkowy Park Rozrywki oraz Kino 5D. Pełni niezapomnianych wrażeń i przeżyć szczęśliwie wrócili do domów.

 
 

Zakręcona akcja

Właśnie zakończyliśmy zbiórkę plastikowych nakrętek. W tym semestrze zebraliśmy ponad 70  kg. Najwięcej zebrali uczniowie klas gimnazjalnych. Nakrętki zostaną przekazane potrzebującym w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
 
 

Wieczór kolęd i pastorałek

W dniu 3 stycznia br. po raz trzeci odbył się wieczór kolęd i pastorałek. Na wspólnym kolędowaniu spotkało się wielu uczniów, rodziców i sympatyków naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęli uczniowie montażem słowno – muzycznym o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie chętni uczestnicy wieczoru zaprezentowali piękne kolędy i pastorałki, do śpiewania których przyłączali się zgromadzeni słuchacze. Inne djęcia
wieczór kolęd
 

Anioły Bożego Narodzenia

Po raz kolejny w dniach 21grudnia - 3 stycznia 2014 r. zorganizowano konkurs plastyczny na oryginalnego anioła. Na konkurs wpłynęło kilka ciekawych prac. Wszystkich autorów prac nagrodzono podczas wieczoru kolęd i pastorałek.

Anioł Bożonarodzeniowy
 

Spotkanie opłatkowe

Tradycyjnie już od lat w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia spotyka się cała społeczność  szkoły, aby wspólnie podzielić się opłatkiem. Spotkanie wigilijne poprzedza montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów pod opieką ks. E. Ziajko i p. E. Boś. Wszyscy uczestnicy śpiewają kolędy, dzielą się opłatkiem i spożywają posiłek wigilijny. Inne zdjęcia

Opłatek
 

Pamiętamy o osobach starszych

Członkowie Samorządu Uczniowskiego pamiętali o osobach starszych. Przed świętami Bożego Narodzenia wykonali i przekazali stroiki świąteczne osobom starszym mieszkającym na terenie Huty Józefów i Wojciechowa. Ten gest bardzo podobał się obdarowanym, którzy niejednokrotnie nie kryli łez wzruszenia.

 
 

I ty możesz zostać Mikołajem

Uczniowie i pracownicy szkoły okazali ogromne serce i podarowali wychowankom  z Domu Dziecka w Kraśniku upominki. Wszystkie dary w postaci słodyczy, bielizny osobistej i przyborów szkolnych zostały przekazane dzieciom, czym sprawiły radość obdarowanym.

 
 

Magic Show 

Z niesamowitym występem i magicznymi sztuczkami w dniu 13 grudnia br. wystąpił przed licznie zgromadzoną publicznością szkolną iluzjonista. Podczas występu uczniowie mieli możliwość poznać arkany  magii i nauczyć się kilku sztuczek. Występ bardzo przypadł do gustu  zebranym uczniom. Galeria

Magik
 

Gminny konkurs literacki

Pod koniec listopada trzy uczennice z naszej szkoły wzięły udział w konkursie literackim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Szastarce na ciekawą legendę o mojej gminie lub mojej miejscowości. Uczennica  klasy VI - Dominika K. zajęła I miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Szastarka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
 

Konkurs z przyrody

W dniu 9 grudnia odbył się kolejny etap konkursu przedmiotowego. Mamy finalistkę II etapu. Uczennica klasy VI – Barbara D. zakwalifikowała się do III etapu  konkursu przedmiotowego organizowanego przez Lubelskie Kuratorium  Oświaty. Kolejny etap odbędzie się 24 lutego 2014 r. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
 

„Góra grosza”

Zakończyła się zbiórka monet dla wychowanków z domów dziecka. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Miło nas zaskoczyła ilość zebranych monet.
Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy, które zebrały najwięcej: klasa III b, I , II a gimnazjum  oraz  klasa I szkoły podstawowej.
Jednocześnie rozstrzygnięto konkurs na najbardziej oryginalną puszkę do zbiórki.
Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie z klasy I szkoły podstawowej.

góra grosza
 

Akademia fotografii pana Kleksa

W dniu 5 grudnia w szkole odbył się spektakl pt. „Akademia fotografii pana Kleksa”. Podczas występu uczniowie mieli możliwość podziwiać aparaty fotograficzne z dawnych lat. Poznali również historię bohatera książki „Akademia pana Kleksa” – szpaka Mateusza. Wszystkim bardzo podobał się występ, a szczególnie możliwość zaśpiewania i zatańczenia z aktorami. Inne zdjęcia

Stary aparat
 

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Tradycyjnie już od lat grzeczne dzieci z naszej szkoły odwiedza św. Mikołaj. W tym roku ten niecodzienny gość odwiedził nas 5 grudnia. Jak zawsze miał dla uczniów prezenty. Dzieci z klas I – III w dowód wdzięczności wystąpiły przed Mikołajem, zaśpiewały piękne piosenki i wyrecytowały wiersze. Bardzo dziękujemy św. Mikołajowi, że o nas pamięta i z niecierpliwością czekać będziemy na jego przyjście w przyszłym roku. Do zobaczenia za rok. Inne zdjęcia

mikołaj w szkole
 

Gimnazjada w tenisie stołowym

W dniu 3 grudnia br. uczniowie z gimnazjum wzięli udział w gminnej gimnazjadzie w tenisie stołowym. Nasi sportowcy zajęli następujące miejsca:
- w kategorii chłopcy – II miejsce
-w kategorii dziewczęta – II miejsce. Gratulujemy.
 
 

Zabawa Andrzejkowa

Dnia 28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów naszej szkoły. Podczas zabawy członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele wróżb i konkursów. W rytm przebojów muzyki współczesnej wszyscy dobrze się bawili, aż żal było wracać do domów.
zabawa
wróżby
zabawa
 

„Królewna Śnieżka”

W dniu 26 listopada br. uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki wybrały się do Lublina na balet w teatrze muzycznym pt. „Królewna Śnieżka”. Uczniom bardzo podobał się występ tancerzy, piękna dekoracja oraz choreografia. Po spektaklu uczestnicy wycieczki udali się na obiad do MC Donalda. Pełni wrażeń i niezwykłych przeżyć wrócili do domów. Galeria

Teatr w lublinie
 

„Zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia” – konkurs rozstrzygnięty

W dniu 21 listopada 2013 r. został rozstrzygnięty powiatowy konkurs plastyczny o tematyce antynikotynowej. Spośród 13 prac wysłanych na konkurs nasi uczniowie zdobyli bardzo wysokie miejsca.
W kategorii klas IV- VI  Michał Sz. uczeń klasy VI zdobył II miejsce,
w kategorii klas gimnazjalnych uczennica klasy II – Jadwiga Sz. zdobyła I miejsce. Uczniowie ci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.  Prace pozostałych laureatów zostały wyróżnione i nagrodzone drobnymi upominkami. Wszystkim gratulujemy. Galeria

Palenie szkodzi
 

Pedagogizacja rodziców „Dopalaczom –stop”

Podczas wywiadówki 20 listopada 2013 roku przedstawiona została prezentacja multimedialna nt. szkodliwości zażywania dopalaczy. Prezentację dla licznie zgromadzonych rodziców przeprowadziła pedagog szkolna.

 
 

Kłopoty czarownicy

Dnia 14 listopada br. przedszkolaki zaprezentowały ciekawą inscenizację o tematyce zdrowotnej  pod tytułem „Kłopoty czarownicy”.  Maluchy wystąpiły przed uczniami z klasy I-III. Małych artystów nagrodzono gromkimi brawami. Inne zdjęcia

Czarownica
 

Spotkanie z poezją

Uczniowie klas I gimnazjum pod kierunkiem p. J. Biłgorajskiego zaprezentowali społeczności szkolnej spektakl pt. „Poezje różne – Ignacego Krasickiego i Adama Mickiewicza”. Uczniowie w pomysłowy sposób przygotowali scenografię i rekwizyty do występu. Niecodzienny przekaz dzieł wybitnych poetów przypadł bardzo do gustu uczniom, którzy długo bili brawa. Galeria
zbawa w teatr
 

Wyjazd do teatru

W dniu 13 listopada br. uczniowie klasy I, II i przedszkola oglądali sztukę w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pod tytułem „Bajka o kocie w butach”. Tego samego dnia również uczniowie klas V i VI podziwiali sztukę „Na Zielonym Wzgórzu”. Oba przedstawienia wywarły na naszych uczniach ogromne wrażenia. Była to niezapomniana lekcja w teatrze. Inne zdjęcia

teatr
teatr
 

Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uczniowie z klas II a i b oraz III a gimnazjum przygotowały pod kierunkiem p. Beaty Kasicy i p. Janusza Biłgorajskiego patriotyczną akademię z okazji 95 rocznicy odzyskania niepodległości. W poetycko – muzycznym montażu uczniowie przypomnieli najważniejsze momenty z historii Polski i drogę do wolności. Inne zdjęcia

poczet sztandarowy
 

Spotkanie z historią średniowiecza

W dniu 8 listopada 2013 r. w naszej szkole uczniowie mieli możliwość oglądać występ grupy historyczno – artystycznej „Rekonstruktor”. Artyści zaprezentowali dawne stroje, style walki, oręż i zwyczaje z epoki średniowiecza. Uczniowie w przystępnej i ciekawej formie mieli okazję poznać życie rycerskie w feudalnej Polsce. Inne zdjęcia

Ciężki miecz
 

Gminne Igrzyska

W dniach 5 i 6 listopada br. w Polichnie odbyły się Gminne Igrzyska w halowej piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Nasi uczniowie wywalczyli nst. miejsca:

- w kategorii dziewczęta ze szkoły podstawowej - II miejsce
- w kategorii chłopcy ze szkoły podstawowej -  III miejsce.
Zwycięzcom gratulujemy.
spotknie w  Polichnie
spotkanie w Polichnie
 

Dynie  2013

Po raz kolejny Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawsze lampiony wykonanie z dyni. Na konkurs wpłynęło kilka ciekawych prac. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie z klasy V, I i III b gimnazjum autorzy wyróżnionych dyni.
dynie 
 

Konkursy plastyczne

W październiku zostały przeprowadzone i rozstrzygnięte dwa konkursy plastyczne. Jeden z nich o tematyce antynikotynowej pod hasłem „ Zdrowy, wolny  od dymu tytoniowego styl życia” oraz drugi pod hasłem „Zapobiegamy pożarom”.  Do dalszego etapu zakwalifikowano 12 prac o tematyce antynikotynowej oraz 7 prac o tematyce strażackiej. Galeria nagrodzonych plakatów

straż
 

„Kapryśna królewna"

W dniu 30 października br. uczniowie ze szkoły podstawowej obejrzeli spektakl profilaktyczny pt.”Kapryśna królewna”. Sztuka miała na celu wskazanie uczniom  wartości według których powinni żyć i postępować. Przedstawienie uczniom bardzo się podobało. Szczególnie przypadła im do gustu możliwość zatańczenia z aktorami na scenie.

przedstawienie
 

Wycieczka do Kazimierza

W dniu 28 października 2013 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z paniami Moniką Koguc i Ewą Cieślak zwiedzali Kazimierz nad Wisłą. W programie wycieczki było zwiedzanie miasta, przejazd meleksami, wyjście na górę Trzech Krzyży, zwiedzanie muzeum złotnictwa. Szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domów. Inne zdjęcia

wycieczka
 

Pasowanie gimnazjalistów

Dnia 23 października br. odbyły się „otrzęsiny” i pasowanie gimnazjalistów. Klasa III b wraz z wychowawczynią panią Moniką Koguc przygotowała zabawne konkurencje dla pierwszej klasy gimnazjum, które oceniało zacne jury. Po zdaniu testu uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Na zakończenie pani dyrektor Anna Skóra wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.  Galeria

pasowanie
 

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 23 października 2013 r. odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Maluchy wystąpiły z inscenizacją, podczas której wykonali wiele tańców narodowych i piosenek o szkole. Swój występ rozpoczęli polonezem, zaś zakończyli krakowiakiem. Koleżanki z klasy VI przeprowadziły pierwszakom test ze znajomości zasad obowiązujących w szkole. Następnie pani dyrektor Anna Skóra pasowała uczniów na pierwszoklasistów, wręczyła pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie uroczystości rodzice wręczyli swoim pociechom  książki. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie Agata Dziadosz i Ewa Boś. Inne zdjęcia

Ślubowanie
 

Sposoby komunikacji interpersonalnej

W dniu 21 października 2013 r. w klasie I szkoły podstawowej odbyły się zajęcia z paniami z PPP w Kraśniku pt.: „Zabawy językowe”- mające na celu rozwijanie kompetencji komunikacyjnych  i interpersonalnych u uczniów. Spotkanie  miało charakter  warsztatowy i bardzo podobało się uczniom. Zdjęcia
klasa 1
 

„ŻYJ TAK, ABY NA ZIEMI POZOSTAŁY ŚLADY TWOICH STÓP

W sobotę 19 października 2013 r.  obchodziliśmy złoty jubileusz – 50- lecia oddania do użytku budynku szkoły.
Uroczystości  rozpoczęliśmy modlitwą różańcową w intencji wszystkich uczących się w szkole, pracujących i zmarłych. Mszę święta poprzedziła bogata w treść, przeplatana pięknym śpiewem akademia o Błogosławionym Janie Pawle II nawiązująca do jubileuszu szkoły w wykonaniu dzieci  i młodzieży pod kierunkiem  Anny Szwedo i Ewy Boś.

Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz Jan Gaik, przyjaciel dzieci, młodzieży i szkoły. Kazanie wygłosił ks. Eugeniusz Ziajko, w którym  szkołę porównał do matki.
Po mszy świętej zabrała głos Pani Dyrektor Anna Skóra. Przedstawiła krótki rys historyczny szkoły oraz podziękowała wszystkim przyjaciołom i dobrodziejom.

Następnie wystąpiła Pani Irena Pawusiak dawna dyrektor szkoły. W ciepłych słowach i ze wzruszeniem wspominała swoją pracę oraz osoby pracujące w szkole.

Później głos zabrał Senator RP Józef Zając - Rektor Państwowej Szkoły Zawodowej w Chełmie, absolwent i były nauczyciel naszej szkoły.  

Ciepłe i wzruszające było świadectwo  Bożeny Pikula, absolwentki szkoły, córki byłego dyrektora i budowniczego szkoły – Kazimierza Sosnówki. W dalszej części przemawiali  również inni absolwenci. Mieczysław Machulak  podzielił się swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat.  Natomiast Maria Domańska  wyraziła wdzięczność wobec nauczycieli, którzy stanęli na drodze jej życia.

Po wręczeniu kwiatów przez uczniów zaproszonym gościom dalsze uroczystości miały miejsce w szkole. Galeria

50 lat
50 lat
50 lat
50 lat
 

„Miej serce i patrz w serce”

Na przełomie września i października w klasie VI odbył się cykl trzech spotkań z pedagogiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kraśniku w ramach zajęć z Wychowania do życia w rodzinie. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość porozmawiać z pedagogiem o nurtujących  ich problemach okresu dojrzewania. Zajęcia miały charakter warsztatowy i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Inne zdjęcia

klasa 6
 

Kuratoryjne konkursy wiedzy

W dniach 15-18 października br. w naszej szkole zostały przeprowadzone konkursy przedmiotowe. Uczniowie ze szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie z przyrody, języka polskiego, matematyki i historii , zaś uczniowie gimnazjum zmierzyli się z konkursem z chemii. Za wszystkich konkursowiczów trzymamy kciuki i liczymy na awans do kolejnego etapu.

 
 

„Jak się uczyć?”

W dniu 15 października br. w klasie I gimnazjum odbyły się zajęcia warsztatowe z pedagogiem z PPP w Kraśniku na temat metod i technik uczenia się.

 
 

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Uczniowie klas I i II gimnazjum przygotowali dla nauczycieli montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wychowankowie w sposób ciekawy przedstawili szkołę widzianą ich oczami. Na zakończenie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła życzenia zgromadzonym nauczycielom i wręczono symboliczne kwiaty nauczycielom. Kończąc uroczystość  pani dyrektor zwróciła uwagę na historyczny wymiar tego wydarzenia oraz podziękowała uczniom za przygotowanie akademii. Galeria

dzień nauczyciela
dzień nauczyciela
 

Powiatowe zawody w tenisie stołowym 

W dniu 15 października br. uczniowie gimnazjum reprezentowali naszą w szkołę w powiatowych zawodach w tenisie stołowym. Uczennica klasy III gimnazjum  Agnieszka Ś. zajęła VII miejsce. Gratulujemy.

 
 

Wycieczka do lasu

Dnia 10 października br. uczniowie klas I-III oraz przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do lasu.  Wraz z panem leśniczym z Nadleśnictwa „Mosty” przeszli ścieżką edukacyjną po leśnych dróżkach ,podczas której podziwiali otaczającą przyrodę oraz uzupełnili swoje wiadomości o lesie. Po wyczerpującym marszu czekała na utrudzonych uczniów gorąca herbata i pieczona kiełbaska z ogniska. Pełni wrażeń powrócili do domów. Inne zdjęcia

wycieczka w Mosty
wycieczka
 

Mistrzostwa gminy w halowej piłce nożnej

W dniu 10 i 11 października 2013r. w Polichnie odbyły się gminne mistrzostwa  w halowej piłce nożnej.
W kategorii dziewczęta z gimnazjum zajęły III miejsce.
W kategorii chłopcy z gimnazjum zajęli II miejsce.
Gratulujemy.
 
 

Zawody w tenisie stołowym

7 października br. odbyły się w Szastarce gminne zawody w tenisie stołowym uczniów z podstawówki. Uczennica klasy VI –Kinga K. zajęła IV miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę w powiecie.
W dniu 8 października w zawodach zmierzyli się uczniowie z gimnazjum. Zajęli nst. miejsca:
-w kategorii dziewczęta:
uczennica klasy III Agnieszka Ś. zdobyła II miejsce
uczennica klasy II Jadwiga Sz. – miejsce IV i obie awansowały do kolejnego etapu powiatowego;
-w kategorii chłopcy- uczeń klasy II Dariusz C. zdobył V miejsce.

 
 

Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

W dniu 3 października 2013r. odbyły się w Kraśniku przełajowe biegi. Nasi gimnazjaliści zajęli następujące miejsca:
- w kategorii  dziewczęta – VI miejsce
-w  kategorii chłopcy – VII miejsce. Gratulacje.

 
 

Konkurs plastyczny „Moje bezpieczne wakacje”

W dniach 25-30 września 2013 r. w szkole przeprowadzony został konkurs plastyczny w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2013”. Na konkurs wpłynęło kilka prac z przedszkola. Zwycięzcom gratulujemy.

Wakacje
  Powiatowe sztafetowe biegi przełajowe
W dniu 27 września 2013 r. w Kraśniku odbyły się powiatowe biegi przełajowe. Po raz kolejny nasi uczniowie stanęli na podium, zajmując II miejsca w kategorii chłopcy oraz dziewczęta z gimnazjum. Gratulujemy.
 
  Pokazy z fizyki
Dnia 26 września uczniowie z klas pierwszej i trzecich gimnazjum wzięli udział w pokazach z fizyki i chemii na Uniwersytecie Przyrodniczym i UMCS w Lublinie. Było to niesamowite przeżycie dla uczniów, którzy obejrzeli wiele ciekawych doświadczeń niemożliwych do przeprowadzenia  w szkole.
 
 

Gminne sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 24 września odbyły się biegi przełajowe w Polichnie. Nasi sportowcy wywalczyli wysokie lokaty.
W kategorii dziewczęta ze szkoły podstawowej – I miejsce
W kategorii chłopcy ze szkoły podstawowej – II miejsce

W kategorii dziewczęta z gimnazjum – I miejsce
W kategorii chłopcy z gimnazjum – I miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym. Galeria

biegi przełajowe
 

Wycieczka do Lublina

Dnia 18 września 2013 r. odbyła się wycieczka do Lublina. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IIa i IIb gimnazjum. Wyjazd stworzył okazję do zrealizowania lekcji języka polskiego, historii i plastyki w praktyce. Młodzież zwiedziła muzeum na zamku oraz obejrzała film w kinie o powstaniu warszawskim pt.”Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”. Atrakcją dla uczniów okazała się podróż szynobusem, trolejbusem po mieście i degustacja pizzy w pięknej restauracji. Wyjazd w opinii młodzieży był bardzo interesujący
 
 

Rajd rowerowy do Batorza

W dniu 15 września grupa uczniów z klasy V wzięła udział w rajdzie rowerowym. Wyjazd miał na celu uczczenie 150 rocznicy bitwy na Sowiej Górze jaką stoczyli powstańcy styczniowi  w 1863 roku. Na mogiłach poległych zapaliliśmy znicze. Inne zdjęcia

w Batorzu
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

„Nauka odmładza duszę.
Łagodzi gorycz samotności.
Gromadzi mądrość, która będzie
Twym drogowskazem do starości.”

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy mszą św. w kościele parafialnym w Hucie Józefów. Po mszy św. ksiądz proboszcz poświecił najmłodszym uczniom przybory i podręczniki szkolne, następnie udaliśmy się do szkoły. Uroczystą inaugurację roku szkolnego 2013/2014  rozpoczęła pani Dyrektor Anna Skóra. Gorąco powitała najmłodszych uczniów, którzy rozpoczęli naukę w klasie pierwszej. Nie zabrakło ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców. Pani dyrektor wskazywała na różnorodne aspekty pracy nauczyciela, nie tylko jako pedagoga, ale również jako wychowawcy młodego pokolenia. Wskazywała na szerokie spektrum działań podejmowanych przez nauczycieli nie tylko w sferze edukacji, ale także w innych obszarach życia łączących szkołę, uczniów i rodziców. Po oficjalnym powitaniu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami do swoich klas. Galeria

Życzymy samych sukcesów:

-uczniom w nauce,

-nauczycielom w pracy dydaktyczno – pedagogicznej.

pocątek roku szkolnego
taczka
pierwszoklasiści